Filter the results

Filter

Bus Type

Facilities

Bus Service Operators

Buses Timișoara ➞ Lugoj

sâmbătă,
20 aug 2022
20 available services

Tickets available online

05:45
1h 15m
07:00
Obada Trans
Show details

Obada Trans

Obada Trans SRL
Reviews

0726.922.277 (Vodafone);Rezervarile se fac cu cel putin 24 ore inainte de imbarcare. Program : L-V : 08:00 - 16:00

It didn't show up? Report here (0 reports)

  1. 05:45
    Timisoara Autogara Normandia
  2. Midibus: RETUR Horezu-Timisoara
    • Facilities:
  3. 07:00
Duration: 1h 15min
Runs every day of the week
Information provided by: Obada Trans SRL | Last update: 08/2022
06:00
1h 00m
07:00
Duda Trans
Show details

It didn't show up? Report here (0 reports)

  1. 06:00
    Timisoara Autogara Normandia
  2. Autocar: Timisoara - Targu Mures
    • Facilities:
  3. 07:00
Duration: 1h 00min
Runs every day of the week
30lei
Information provided by: Duda Trans | Last update: 06/2022
06:30
Special service
1h 00m
07:30
Nico-Turist
Show details

Nico-Turist

Friendly Fruit Plaza SRL

GALATI-BRAILA-TECUCI-FOCSANI- ONESTI--TG SRCUIESC-BRASOV-SIBIU SEBES-ORASTIE-DEVA-LUGOJ TIMISOARA-ARAD- RETUR REZERVARI 08:00--22:00

It didn't show up? Report here (19 reports)

  1. 06:30

  2. 2
    Special service
    Microbuz: 2 ARAD-GALATI
    • Facilities:
  3. 07:30
Duration: 1h 00min
Runs every day of the week
Information provided by: Friendly Fruit Plaza SRL | Last update: 08/2022
07:00
1h 14m
08:14
Normandia
Show details

Normandia

Normandia Service SRL

Rezervarile se pot face doar telefonic sunand la agentiile firmei. Biletele anticipate pot fi achizitionate online sau de la agentiile firmei. +4-0250-997

It didn't show up? Report here (one report)

  1. 07:00
    Timisoara Autogara Normandia
  2. Autocar: RETUR T3-B2 - 7:00 -TIMISOARA - HOREZU - BUCURESTI
  3. 08:14
Duration: 1h 14min
Runs every day of the week
Information provided by: Normandia Service SRL | Last update: 07/2022
10:30
1h 09m
11:39
Normandia
Show details

Normandia

Normandia Service SRL

It didn't show up? Report here (one report)

  1. 10:30
    Timisoara Autogara Normandia
  2. Microbuz: T1 RETUR - 10:30 - TIMISOARA - TARGU JIU
    • Facilities:
  3. 11:39
    Lugoj Statie Lugoj
Duration: 1h 09min
Runs every day of the week
Information provided by: Normandia Service SRL | Last update: 07/2022
14:00
1h 09m
15:09
Normandia
Show details

Normandia

Normandia Service SRL

Rezervarile se pot face doar telefonic sunand la agentiile firmei. Biletele anticipate pot fi achizitionate online sau de la agentiile firmei.

It didn't show up? Report here (one report)

  1. 14:00
    Timisoara Autogara Normandia
  2. Autocar: T2 RETUR - 14:00 - Timisoara - Horezu
  3. 15:09
Duration: 1h 09min
Runs every day of the week
Information provided by: Normandia Service SRL | Last update: 07/2022
16:30
1h 00m
17:30
Normandia
22lei
Show details

Normandia

Normandia Service SRL

Runs only on luni, Tuesday, miercuri, Thursday and vineri

Rezervarile se pot face doar telefonic sunand la agentiile firmei. Biletele anticipate pot fi achizitionate online sau de la agentiile firmei.

It didn't show up? Report here (0 reports)

  1. 16:30
    Timisoara Autogara Normandia
  2. Autocar: T4 RETUR - 16:30 - Timisoara-Targu Jiu-Horezu
  3. 17:30
    Lugoj Statie Lugoj
Duration: 1h 00min
Available weekdays:
MTWTFSS
Information provided by: Normandia Service SRL | Last update: 07/2022
06:15
1h 08m
07:23
ETA Targu Jiu
-
Show details

ETA Targu Jiu

Expres Transport SA

cursa circula zilnic, microbuz categoria I

It didn't show up? Report here (7 reports)

  1. 06:15
  2. Midibus: (IJ) 4 Timisoara - Caransebes - Targu Jiu
  3. 07:23
Duration: 1h 08min
Runs every day of the week
-
Information provided by: Expres Transport SA | Last update: 03/2022
06:55
Special service
1h 05m
08:00
RazTravel
-
Show details

RazTravel

Raztravel Expres SRL

REZERVARI: L-V: 9-20, rezervarile se fac telefonic sau sms cu minim 3 zile inainte.Prioritare sunt rezervarile cu plata online , Reducere 10% achizitionare bilete tur-retur.Confort si siguranta! Va asteptam sa calatoriti cu noi cu drag!

It didn't show up? Report here (13 reports)

  1. 06:55
  2. Special service
    Minivan: Arad - Galati
    • Facilities:
  3. 08:00
    Lugoj PETROM
Duration: 1h 05min
Runs every day of the week
-
Information provided by: Raztravel Expres SRL | Last update: 07/2022
07:00
Special service
1h 10m
08:10
Erick Trans
-
Show details

Erick Trans

ERICK 08 ERK TRANS SRL-D

GALATI – BRAILA – TECUCI – FOCSANI – ONESTI – TG SECUIESC – BRASOV – SIBIU - SEBES - ORASTIE – DEVA -FAGET - LUGOJ – TIMISOARA –GIARMATA- ARAD si retur. Orar rezervari 09:00-21.00

It didn't show up? Report here (11 reports)

  1. 07:00
  2. Special service
    Minivan: RETUR Galati - Timisoara - Arad
    • Facilities:
  3. 08:10
Duration: 1h 10min
Runs every day of the week
-
Information provided by: ERICK 08 ERK TRANS SRL-D | Last update: 07/2022
08:00
1h 15m
09:15
DROBETA
-
Show details

DROBETA

Real Construct Management SRL

It didn't show up? Report here (4 reports)

  1. 08:00
  2. Autocar: Timisoara - Drobeta Turnu Severin
    • Facilities:
  3. 09:15
Duration: 1h 15min
Runs every day of the week
-
Information provided by: Real Construct Management SRL | Last update: 10/2021
08:30
1h 55m
10:25
Viitorul
16lei
Show details

Cursa directa zilnica, cu autocar cat.I Nu se circula in data de 25, 26 decembrie, 1si 2 Ianuarie, in ziua de Paste. Rezervari telefonice: de luni pana vineri ora 07:00-20:00; Sambata - duminica 08:00 - 18:00.

It didn't show up? Report here (2 reports)

  1. 08:30
  2. 09:20
  3. Autocar: IJ Timisoara - Bucuresti
    • Facilities:
  4. 10:25
Duration: 1h 55min
Runs every day of the week
16lei
Information provided by: Viitorul SRL | Last update: 04/2022
10:00
1h 00m
11:00
Fany
-
Show details

Fany

Stimați călători, In această perioada, datorită epidemiei de coronavirus, orarul curselor noastre poate suferi perturbări. Va rugăm să ne contactați telefonic la unul din numerele: 0741 607941, 0747 235661, 0742 401701, 0756 418484, 0726 626644, 07

It didn't show up? Report here (4 reports)

  1. 10:00
  2. Autocar: Timisoara - Lugoj- Deva- Orastie- Alba- Teius- Aiud- Turda - Cluj Napoca- Bistrita- P. Bargaului
    • Facilities:
  3. 11:00
Duration: 1h 00min
Runs every day of the week
-
Information provided by: FANY | Last update: 08/2022
10:30
1h 15m
11:45
DROBETA
-
Show details

DROBETA

Real Construct Management SRL

It didn't show up? Report here (4 reports)

  1. 10:30
  2. Autocar: Timisoara - Drobeta Turnu Severin
    • Facilities:
  3. 11:45
Duration: 1h 15min
Runs every day of the week
-
Information provided by: Real Construct Management SRL | Last update: 10/2021
12:00
1h 12m
13:12
DACOS
25lei
Show details

Runs only on luni and vineri

Numar statii 10

It didn't show up? Report here (0 reports)

  1. 12:00
    Timisoara Autogara Normandia
  2. Autocar: Timisoara - Ramnicu Valcea
  3. 13:12
Duration: 1h 12min
Available weekdays:
MTWTFSS
25lei
Information provided by: DACOS | Last update: 07/2022
12:00
1h 08m
13:08
ETA Targu Jiu
-
Show details

ETA Targu Jiu

Expres Transport SA

cursa circula zilnic, microbuz categoria I

It didn't show up? Report here (7 reports)

  1. 12:00
  2. Microbuz: (IJ) 4 Timisoara - Caransebes - Targu Jiu
    • Facilities:
  3. 13:08
Duration: 1h 08min
Runs every day of the week
-
Information provided by: Expres Transport SA | Last update: 03/2022
13:00
1h 17m
14:17
Ducato Trans
10lei
Show details

Ducato Trans

Ducato Trans SRL

+4-0721-262.963; +4-0753-313.140; (Intre orele 8.00-20.00)

It didn't show up? Report here (one report)

  1. 13:00
  2. Autocar: Timisoara - Deva
    • Facilities:
  3. 14:17
Duration: 1h 17min
Available weekdays:
MTWTFSS
10lei
Information provided by: Ducato Trans SRL | Last update: 03/2022
13:45
1h 45m
15:30
Auto Lugojana
-
Show details

Auto Lugojana

Autolugojana SA

via Recas cod traseu vechi nr.107

Informaţii neactualizate de 9 ani. Se zice că circulă (0 reports)

  1. 13:45
    Timisoara Statie Timisoara
  2. Midibus: TM Timisoara - Lugoj
  3. 15:30
    Lugoj Statie Lugoj
Duration: 1h 45min
Available weekdays:
MTWTFSS
-
Information provided by: Autolugojana SA | Last update: 01/2014
15:00
1h 55m
16:55
DROBETA
-
Show details

DROBETA

Real Construct Management SRL

It didn't show up? Report here (one report)

  1. 15:00
  2. Autocar: Timisoara - Motru-Targu Jiu
    • Facilities:
  3. 16:55
Duration: 1h 55min
Runs every day of the week
-
Information provided by: Real Construct Management SRL | Last update: 06/2022
15:30
1h 15m
16:45
AUTOGENN
10lei
Show details

AUTOGENN

CDI TRANSPORT INTERN SI INTERNATIONAL

It didn't show up? Report here (one report)

  1. 15:30
  2. Microbuz: RETUR Brad - Deva - Timisoara
    • Facilities:
  3. 16:45
Duration: 1h 15min
Runs every day of the week
10lei
Information provided by: CDI TRANSPORT INTERN SI INTERNATIONAL | Last update: 07/2022
17:00
1h 40m
18:40
DROBETA
-
Show details

DROBETA

Real Construct Management SRL

Runs only on luni, Tuesday, miercuri, Thursday, vineri and Sunday

It didn't show up? Report here (0 reports)

  1. 17:00
  2. Microbuz: RETUR Motru-Drobeta-Timisoara
  3. 18:40
Duration: 1h 40min
Available weekdays:
MTWTFSS
-
Information provided by: Real Construct Management SRL | Last update: 11/2021
19:00
Special service
?
00:00
RazTravel
-
Show details

RazTravel

Raztravel Expres SRL

REZERVARI: L-V: 9-20, rezervarile se fac telefonic sau sms cu minim 3 zile inainte.Prioritare sunt rezervarile cu plata online , Reducere 10% achizitionare bilete tur-retur.Confort si siguranta! Va asteptam sa calatoriti cu noi cu drag!

It didn't show up? Report here (7 reports)

  1. 19:00
  2. Special service
    Minivan: Galati - Arad
    • Facilities:
  3. 00:00
    Lugoj PETROM
Duration: ?
Runs every day of the week
-
Information provided by: Raztravel Expres SRL | Last update: 07/2022
23:00
Special service
55m
23:55
Erick Trans
-
Show details

Erick Trans

ERICK 08 ERK TRANS SRL-D

GALATI – BRAILA – TECUCI – FOCSANI – ONESTI – TG SECUIESC – BRASOV – SIBIU - SEBES - ORASTIE – DEVA -FAGET - LUGOJ – TIMISOARA –GIARMATA- ARAD si retur. Orar rezervari 09:00-21.00

It didn't show up? Report here (11 reports)

  1. 23:00
  2. Special service
    Minivan: RETUR Galati - Timisoara - Arad
    • Facilities:
  3. 23:55
Duration: 55min
Runs every day of the week
-
Information provided by: ERICK 08 ERK TRANS SRL-D | Last update: 07/2022
Prices marked with * can vary.

About Timișoara - Lugoj

What is the bus ticket price from Timișoara to Lugoj?

The price of a bus ticket from Timișoara to Lugoj is between 10 and 54 RON.

Where is the bus leaving from Timișoara to Lugoj ?

There are 26 buses leaving from Timișoara to Lugoj. They are leaving from these stations: Statie Timisoara, Autogara Drobeta Timisoara, Autogara Autotim S.A., Statie fosta fabrica GUBAN, Autogara Super Imposer , Autogara Normandia, Peco OMV Gara de Nord, Statie parcare Gara de Nord.

When is the bus leaving from Timișoara to Lugoj?

First bus from Timișoara leaves at 05:45, and the last one at 23:00.

What is the bus trip duration from Timișoara to Lugoj?

The bus trip from Timișoara to Lugoj lasts between ? and 1h 55min.